Najkrajšie barcelonské ulice
Photo Credit To theculturetrip

Najkrajšie barcelonské ulice

Barcelona je domovom viacerých architektonických skvostov, Antoni Gaudí, Joan Miró a Luis Domenech i Muntaner z nej spravili výstavbou nádherných monumentov jedno z najkrajších miest na celom Starom kontinente. Katalánska metropola však skrýva čaro kamkoľvek sa pozriete, priblížme si spolu najfascinujúcejšie ulice, ktoré v nej nájdete. 

Carrer Petritxol

Táto ulica, ktorá sa nachádza v legendárnej Gotickej štvrti, je známa dvomi vecami. Po prvé, je tu viacero umeleckých galérií, nuž a po druhé, nachádzajú sa tu mnohé obchodíky s horúcou čokoládou, ktoré ponúkajú tradičné churros. Hoci je široká iba tri metre, má obrovskú, viac ako päťstoročnú históriu. Odporúčame vám navštíviť ju počas jesenného večera, teda v okamihu, keď vám bude chutiť šálka horúcej čokolády najviac.

Passeig del Born

Táto šarmantná stará ulička je dominantou barcelonskej časti El Born, ktorá je známa svojím nočným životom. Pre Barcelončanov má obrovskú dôležitosť, pretože v minulosti pre nich predstavovala hlavné stredisko spoločenského života a uskutočňovali sa tu najdôležitejšie obchody a oslavy. Dnes tu nájdete rôzne trendy podniky a kaviarničky. 

Passeig de Gracià

Pravdepodobne jedno z najlepšie známych miest v celej Barcelone, ulica, ktorá je neraz prirovnávaná ku parížskemu Champs Elysés. Rozprestiera sa od Plaça Catalunya až po susedstvo Gracià a je domovom viacerých úchvatných diel Antoniho Gaudího, z ktorých spomeňme La Perderu a Casu Batlló. 

Carrer del Bisbe

Ulica Carrer del Bisbe, alebo v našom preklade Ulica biskupa, sa nachádza hneď vedľa známej Gotickej katedrály. Je domovom neogotického mosta, ktorý sa rozprestiera medzi Casa dels Canognes Palau de la Generalitat. Ukrýva množstvo zaujímavostí, povráva sa napríklad legenda, že pohľad na lebku, ktorú tu nájdete, vám zaručí doživotné prekliatie. 

Carrer d’Enric Granados

Ulica Enrica Granadosa je ideálnym miestom, pokiaľ chcete na chvíľu ujsť od stoviek turistov, ktorí vyhľadávajú Barcelonu. To jej však neuberá na obrovskom pôvabe, nachádza sa tu navyše viacero nádherných galérií a kaviarní a tiež námieste Plaça del Doctor Letamendi, ktoré vás istotne očarí. 

Post source : theculturetrip

About The Author

Related posts

Leave a Reply